Rīti ir būtiski, lai noteiktu jūsu dienas noskaņojumu. Ja nav iespējas pakļauties dabiskai gaismai, izmēģiniet gaismas terapiju – īpašas lampas, kas imitē dienas gaismu, var būt lielisks risinājums ziemas nogurumam. Tāpat izmantojiet katru iespēju pavadīt laiku ārā, īpaši no rīta.
Jūsu ķermenim ir nepieciešami vitamīni un minerālvielas, lai tas spētu pretoties stresam un nogurumam. Iekļaujiet savā ēdienkartē:
Fiziskās aktivitātes ir viens no labākajiem veidiem, kā cīnīties pret nogurumu. Nav nepieciešams uzstādīt augstus mērķus – pietiek ar ikdienas pastaigu, jogu mājās vai īsu treniņu. Kustības uzlabo asinsriti, veicina endorfīnu izdalīšanos un palīdz ķermenim labāk pielāgoties aukstumam.
Ziemā ir svarīgi ievērot ķermeņa dabisko bioritmu. Ejiet gulēt agrāk nekā parasti un centieties izveidot regulāru miega režīmu. Guļamistabai jābūt pēc iespējas tumšākai un vēsākai – ideālā temperatūra gulēšanai ir ap 18 °C.
Ziemā ir viegli ieslīgt monotonijā. Izmēģiniet jaunu hobiju, piemēram, adīšanu, sezonālu ēdienu gatavošanu vai radošas aktivitātes. Arī laiks, kas pavadīts kopā ar draugiem un ģimeni, palīdzēs novērst ziemas drūmumu.
Ziemā dehidratācija ir bieži sastopama problēma, jo nejūtam tik lielas slāpes kā vasarā. Tomēr ūdens lietošana ir būtiska enerģijas saglabāšanai. Dzeriet zāļu tējas, kas ne tikai palīdzēs uzturēt ūdens līdzsvaru, bet arī patīkami sasildīs.
Ziemas mēneši ir lielisks laiks, lai nomierinātos un rūpētos par savu psihisko veselību. Pamēģiniet meditāciju, grāmatu lasīšanu vai dienasgrāmatas rakstīšanu. Šīs aktivitātes palīdzēs tikt galā ar stresu un uzturēt pozitīvu noskaņojumu.
Ziemas sezona var būt izaicinoša, taču arī lielisks laiks, lai palēninātu dzīves ritmu un atpūstos. Ar nelielu plānošanu un rūpēm par sevi jūs varat šo laiku pavadīt ar enerģiju un labu garastāvokli.