Plānošana un saraksti: Pirms dodaties iepirkties, atvēliet laiku plānošanai. Izveidojiet sarakstu ar pārtikas precēm, kas jums nepieciešamas, un cenšieties to ievērot. Iepirkšanās plānošana novērš lieku pirkšanu un minimizē pārtikas atkritumu daudzumu.
Lokālu un sezonālu pārtikas produktu atbalsts: Iepērkieties pārtikas produktus vietējos saimniecībās un tirgos, kur tas ir iespējams. Lokālajai pārtikai ir mazāks ekoloģiskais ieguldījums, jo tai nav nepieciešamas ilgas transportēšanas ceļojums. Dodiet priekšroku sezonālajiem produktiem, kas parasti ir svaigāki un atbalsta vietējos lauksaimniekus.
Plastmasas iepakojumu ierobežošana: Plastmasas iepakojumi ir viens no galvenajiem mūsu planētas piesārņotājiem. Centieties iepirkties pārtikas produktus ar pēc iespējas mazāk plastmasas, piemēram, iepakojumus no pārstrādājamām vielām vai paša veidotas iepakojumus no mājām. Jūs varat arī apsvērt iepirkšanos brīvi pārdotās veikalos, kur jūs varat iepirkties ar savām paša iepakojumiem un maisiņiem.
Pārtikas atkritumu minimizēšana: Centieties minimizēt pārtikas atkritumu daudzumu, iepērkoties tikai tik daudz, cik patiešām patērēsit. Ja jums paliek pārtikas pāri, izmantojiet tos gatavošanā vai iekšaldiet vēlākai izmantošanai. Daudzus pārtikas atkritumus var arī kompostēt, kas ir lielisks veids, kā samazināt atkritumu daudzumu, kas nonāk izgāztuvēs.
Biopārtikas un taisnīgās tirdzniecības produktu priekšroka: Biopārtikas ir produkti, kas audzēti vai ražoti bez sintētiskām ķīmiskām vielām un pesticīdiem, kas ir draudzīgāki videi un jūsu veselībai. Atbalstiet arī taisnīgās tirdzniecības produktus, kas nodrošina taisnīgas darba apstākļus lauksaimniekiem un darbiniekiem attīstības valstīs.